VÍRA KAŽDÝ DEN

21. října se objevilo video, na kterém jsou slavné panchamama figurky ukradeny z Římského kostela Santa Maria in Traspontina a hozeny do řeky Tibera. Video vyvolalo řadu reakcí, někdo byl pohoršený, někdo aktérům ve videu tiše držel palce.

V jídelní hale Stanfordské univerzity visí obraz ("Poslední večeře hrdinů Chicana") známého malíře Antonia Burciaga. Má vzdávat hold Da Vinciho Poslední Večeři, ale namísto Ježíše a učedníků jsou na plátně vyobrazeni hispánští hrdinové. Uprostřed stolu, na místě, kde v původním obraze sedí Ježíš Kristus, je v Burciagově verzi tyranský vládce Che...

Vstal Ježíš opravdu z mrtvých nebo stojíme před prvním hoaxem v dějinách? Kolik toho víte o historických faktech? Uměli byste vzkříšeného Ježíše hájit, nebo byste bili skeptika holí a nedali prostor dialogu?

Za absenci článků v minulém týdnu může moje pravá horní osmička a příšerně arogantní primář zubní chirurgie. Stejně podezírám Lazara, že začal zase dýchat jen proto, že mu hrozil odvoz do českobudějovické nemocnice...

Neměla jsem v plánu dnes psát na tak nepříjemné téma, jako je sexuální zneužívání, ale včera odvysílaná reportáž televize Seznam mi nedává jinou možnost.

Před pár dny obletěla svět zpráva, že došlo k odsouzení kardinála George Pella, který byl souzen za pohlavní zneužívání. Téměř ve všech internetových diskusích je kardinál nazýván stvůrou, vyslancem satana a podobně. Samozřejmě těžko mohu vědět, kde je pravda, ale řekněme, že mám o celém průběhu procesu značné pochybnosti a pokusím se v dnešním...

Jako malá jsem před spaním bloudila v temných uličkách Stínadel, návod na vyndání ježka z klece, bych vám odříkala i pozpátku, znala jsem tajemství velkého Vonta a v Zemi nikoho jsem byla jako doma. V šesti letech jsem vstoupila do skautského oddílu a od té doby se skautingu (víceméně) nepřetržitě věnuji.

Co s papežem?

14.02.2019

Minulý týden papež František a imám Al Azhar Ahmeda al Tajíba sepsali úmluvu o lidském bratrství, která během chvíle obrazila svět v několika jazycích, jak je u Vatikánu zvykem. Získala si okamžitou pozornost a bohužel schytala i velkou kritiku ze strany vysoce postavených kardinálů a některých médií. Celý text v češtině najdete zde.