Bc. Josephine otevírá mail-box

16.06.2020

Josephine je konečně Bc! Gratulovat nemusíte, není k čemu. Puls stále nepravidelný, tlak nízký, bolest hlavy přetrvává a nekontrolovatelné hysterické záchvaty mám od narození, takže to je to jediné, co nemohu přikládat za vinu státnicím. Nicméně, když jsem naposledy kontrolovala fakultní stránky mého oboru, žádný z těchto vedlejších účinků nebyl uveden v profilu absolventa. Podle reakcí okolí to spíš vypadá, že typickými příznaky čerstvě získaného titulu je zvýšená chuť na alkoholické nápoje a nutkání zásobovat sociální sítě fotkami odevzdaných závěrečných prací s klišé popisky.

Za tři měsíce karantény jste zaspamovali můj mailbox a já vaše dotazy v rámci boje s prokrastinací úspěšně ignorovala, až dosud. Dneska se s vámi podělím o pět nejlepších dotazů z karantény. Pojďme na to!

1. Je koronavirus Božím trestem?

Rozhodně ne, koronavirus byl vytvořen ve speciální laboratoři čínskými odborníky ve spolupráci s mezinárodním svazem galanterií, aby maximalizovali svůj zisk.

(Ano, tohle je fake news.)

2. Co si myslím o zákazu bohoslužeb?

Zákaz bohoslužeb dával smysl v prvních pár týdnech karantény. Nijak jsem ho nerozporovala. Co ale považuji za nerozumné, je naprosté zavření kostelů. Stejně tak když došlo k postupnému uvolňování, pořád nám zůstalo přijímání na ruku a místo svěcené vody desinfekce. To mi taky nepřipadá úplně logické.

3. Co si myslím o zákazu pozdravení pokoje a nutném přijímání na ruku?

Uff, jsem ze své podstaty introvertní člověk a zrušení pozdravu pokoje by mi celkově vůbec nevadilo. Nevím, co se odehrává ve vaší hlavě při pozdravu pokoje, v mé to vypadá asi takto: Mám začít nebo počkat, než začne ten vedle? Nemám moc studenou ruku? Nemám moc teplou ruku? Kde mám ruku? Která je pravá? Mám počkat, než si podá ruku s těmi vedle? Mám se otočit anebo předstírat, že lavice za mnou je moc daleko? Co budu dělat, když se otočí ti přede mnou? Mám předstírat, že jsem ve stavu hlubokého rozjímání a čekat, než je to přestane bavit?

... Pokud to máte stejně, zkuste Trident. Tradiční liturgie probíhá zcela bezkontaktně. Tolik k pozdravení pokoje.

Ohledně přijímání na ruku, nadšená z toho nejsem, ale lepší než nic. Doporučila bych inspirovat se u řeckokatolíků, kde se přijímá lžičkou. Nepředstavujte si to tak, že vám kněz dá tělo páně na polívkové lžíci, kterou pěkně olíznete, aby ani kousek nepřišel na zmar. Vůbec. Kněz vám trénovaným pohybem zkušeného hráče ping-pongu doslova hodí hostii u úst.

4. Názor na nedávné odhalení nahrávek Normy McCoveyové?

Pro kontext uvedu, že Norma McCoveyová byla žena, která figurovala jako žalobkyně v americkém soudním procesu Roe vs. Wade. Tento proces rozhodl, že zákony zakazující interrupci jsou protiústavní. Norma pak konvertovala ke katolicismu a přidala se na stranu pro-life hnutí.

Nedávno se objevily nahrávky ze smrtelné postele, kde Norma přiznává, že její konverze byla jen dobře zahrané divadlo, za které dostala slušně zaplaceno a nikdy vlastně s názory pro-life hnutí nesouzněla. Otřáslo to celou Amerikou a mnoho katolíků si začalo pokládat otázku, jestli je katolická církev pro ně ta pravá, když se v jejím okolí v posledních letech objevuje tolik skandálů.

Nevím, jaká byla víra Normy McCoveyové. Nevím, jestli její konverze byla autentická. Nevím, jestli je pravda, že měla psychické problémy a trpěla depresemi. Nevím, do jaké míry ji mohlo ovlivnit to, že byla neustále v dluzích a brala drogy. Myslím si, že není jednoduché žít s faktem, že vaším přičiněním přišlo o život tisíce dětí.

Vím, na čem stojí má víra a Norma McCoveyová to určitě není.

Ať už byla povaha víry Normy McCoveyové jakákoli, modlím se za její duši a všem bych doporučila to stejné.

5. Jaký mám názor na současné dění v USA a BlackLivesMatter?

EveryLifeMatters. Policejní brutalita je nepřípustná. Být na drogách, když to zákon zakazuje a vymýváte si tak mozek je nepřípustné. Vypalovat obchody kvůli tomu, že jste v karanténě zkoukli všechny díly Walking Dead a taky byste to chtěli zkusit, je nepřípustné. Přípustná je konstruktivní diskuse nad tím, jestli by nestálo za to částečně regulovat nošení zbraní nebo nepřijímat k policejním složkám sadistické idioty.

Přijde mi pokrytecké, že se protirasovou vlnou svezla třeba i organizace Planned Parenthood, která je ročně zodpovědná za smrt asi 250 tisíc černochů. 

Žijte blaze, 

Josephine