OSTATNÍ

Dva papežové

09.01.2020

Film Dva papežové se objevil jako novinka na Netflixu a pochází z dílny brazilského režiséra Fernanda Meirellese. Meirelles se považuje podle vlastních slov za katolíka, ale ne moc dobrého. No, je to vidět. Prý toho o Vatikánu moc neví. To je taky vidět. Ale je velkým fanouškem papeže Františka. A do třetice, to je taky vidět.

Současná situace katolické církve podle Judith Reismanové, autorky několika publikací o "otci sexuální revoluce".

O hvězdě která se náhle objevila na nebi a sloužila jako znamení pro mudrce, čteme jen v Matoušově evangeliu. Stala se jedním se symbolů Vánoc a nechybí snad v žádném zobrazení Betléma. Přesto je ale hodně skeptiků, kteří tvrdí, že jde o výmysl.

Skandál!!!

29.08.2018

Sexuální skandály nejsou v církvi ničím novým. Stručný přehled můžete najít třeba tady: https://www.christnet.eu/clanky/6100/sexualni_skandaly_a_vyznamni_katolicti_klerikove_velmi_strucny_prehled.url

Lets talk about love - it's all were needin'
Lets talk about us - it's the air we're breathin' ♫ ♫ ♫

Život s Bohem je požehnání a dar, ale všechno se to může pokazit, když vám chybí trpělivost.

Znáte Jobův příběh? Je jedním z mých nejoblíbenějších z celé Bible, ale nebylo tomu tak vždycky. Pokud patříte k lidem, co vždycky Joba brali jako něco příšerně depresivního nebo jako špičkovou ukázku Boží nespravedlnosti, pak vám chci nabídnou jiný pohled a možná pak vezmete i tuhle číst Bible na milost.