Unsubscribe me from the church!!!

29.08.2018

V posledních pár dnech se všude objevují titulky jako:

"Další obří skandál v katolické církvi!"

"Obří církevní skandál!"

"Sexuální zneužívání mládeže kněžími"

... a to jsou jen česká média, v zahraničí je toho požehnaně víc. Co s tím? Poslouchala jsem večer podcast CAL (Catholic Answers Live) a do studia volala starší paní, tak kolem 60. Nepředstavila se, jen řekla, že má tři děti, všichni jsou to kluci, dne už dospělí a mají vlastní rodiny. Poté co odešli z domova a osamostatnili se, přestali praktikovat víru, do kostela dnes už nejdou ani na půlnoční. Pár dní potom co svět oběhla zpráva o skandálu v Pensylvánii, jí zavolali a říkali: "Jak můžeš? Jak můžeš po tom všem zůstat v církvi? Co ještě potřebuješ, abys otevřela oči?" Paní se ptala na jednoduchou otázku. "Co jim mám říct?"

Pro vás, co nevíte o co se jedná, popřípadě vás zajímá můj názor na církevní skandály, tak klikněte ZDE. :)

Jak reagovat na ty, kdo zpochybňují autoritu a postavení církve? Přemýšlela jsem, jak bych odpověděla na otázku té zoufalé volající já. Proč jsem já pořád katolík?

Protože si myslím, že je to pravda. Věřím tomu. Věřím že to, co nám Bůh zanechal není Kniha, kde najdeme všechno. Nechal nám mnohem víc, nechal nám církev! A církev tvoříme my. Lidé.

Moc se mi líbí komentář Chestertona, který řekl, že:

"Všechny říše a impéria padly, protože byly založeny silnými muži na silných mužích. Jen jedna historická církev byla založena na slabosti, a proto je nezničitelná. Neboť řetěz nemůže být silnější než jeho nejslabší článek."

A toho bychom se měli držet. Klerikalismus je jednoznačně hloupost, lidé dělají chyby, lidé v církvi nejsou vždy skrz na skrz svatí, ani ti, v těch nejvyšších místech. A neměli bychom dávat zlu záminku oslabit naši víru a dát prostor pochybnostem. V tuhle chvíli je na místě odsoudit zločiny a vytrvat ve víře. Jaký má smysl odklonit se od církve a vzdát se daru který máme a tím je eucharistie?!

Modleme se, čtěme, přemýšlejme a věřme.

Josephine