Konzervativci vrací úder

13.05.2019

Spojené státy obletělo video, na kterém Pensylvánský demokrat Brian Sims slovně napadá ženu modlící se před potratovou klinikou Planned Parenthood. Snaží se natočit její obličej a křičí: "Takhle se dnes protestuje, bílá stará ženská, co vám ani nechce ukázat svůj obličej!". V dalším videu Sims otáčí kameru na náctileté dívky z organizace StudentsProLife a slibuje darovat 100 dolarů komukoli, kdo je dokáže identifikovat.

Naneštěstí pro Simse, křesťanští konzervativní aktivisté se sešikovali a zahájili nečekaný protiútok. Abby Johnson, Matt Walsh, Graham Allen a Lila Rose svolali na pátek 10. května veřejné shromáždění před klinikou Planned Parenthood ve Filadelfii, na kterém se chtěli se Simsem pustit do věcné debaty. Vyčítali mu, že křičet na náctileté dívky a starou ženu by uměl každý, ale postavit se sobě rovným, to už chce kuráž. Jejich pozvání zůstalo bez odezvy.

Simsův twitterový účet je nyní chráněný. Údajně se chce vyhnout nenávistným reakcím.


Shromáždění se účastnily stovky lidí a další stovky se jich sešly před lokálními potratovými klinikami, kde vyjadřovaly Pensylvánským aktivistům podporu. Konzervativní křídlo volá po Simsově rezignaci a zdá se, že ho přestává podporovat dokonce i jeho vlastní strana.

Když si vzpomenu na náš Pochod pro život a mohutnou diskusi pod fotkou dětí svačících na pomníku (mnohdy ze strany katolíků), nevím nevím, jestli bychom se v podobné situaci (jako se stala před Filadelfskou klinikou), dokázali spojit a táhnout za jeden provaz. Ráda bych si myslela, že ano.

Josephine