Sbohem, skořicovo-hrušková pěno do koupele!

30.04.2019

Mám takový nepraktický zvyk si při koupání číst. (Ten článek bude mít pointu, jen čtěte dál.) Moje vanová literatura je hodně proměnlivá, ve zkouškovém se prodírám skripty, o víkendech jsou to spíš detektivní thrillery a během týdne hlavně online noviny. Dneska jsem při večerní hygieně narazila na facebookový příspěvek Martina Vaňáče o sobotním pochodu pro život. Bohužel, vůni skořicovo-hruškové pěny do koupele budu mít už navždy spojenou s tímto málem smrtelným zážitkem.

Pojďme si zmíněný post rozebrat.

POZOR NA TZV. HNUTÍ PRO ŽIVOT

Lidé z RFK (tj. křesťansko-feministického ekumenického uskupení) mají moje sympatie. Nebojí se jít s kůží na trh a vyjádřit svůj názor, mnohdy kreativně a vtipně, jako např. při sobotním tzv. pochodu za život.

Už samotný nadpis ve mně vzbudil nedůvěru. Hnutí pro život opravdu bojuje za život (na rozdíl od autorem obhajovaného RFK), a tudíž nevidím důvod nazývat ho "tzv. Hnutím pro život".

Přitom nejde o to, že by RFK demonstrovalo PRO potraty. Jen správně upozorňují na pochybné aktivity Hnutí pro život, které usilují o změny vedoucí spíš k dnešní situaci v Polsku nebo Maďarsku, případně i na Slovensku, kde pod záminkou ochrany křesťanských hodnot dochází k totalizaci společnosti a zúžení prostoru svobody.

Pokud RFK nedemonstruje PRO potraty, oč jim jde? O čem byl jejich protest na sobotním pochodu? To jsem nějak nepochopila. Bojují proti patriarchátu? To si asi spletli lokál. Citace z webovek HPŽ: "Pomáháme nečekaně těhotným. Připomínáme mužům jejich zodpovědnost."

Např. tisková mluvčí Hnutí pro život Zdeňka Rybová, asistentka poslance ANO Aleše Juchelky a šéfredaktorka RC Monitoru (vychází s církevním schválením Arcibiskupství pražského, vyšel zde např. článek propagující před parlamentními volbami SPD, zveřejňují dezinformační zprávy, často převzatů z militantních konzervativních serverů). Úzce spolupracují s Aliancí pro rodinu (předsedkyní tohoto v loňském roce velmi aktivního spolku je Jana Jochová).

Zděňka Rybová jako asistentka poslance ANO Aleše Juchelky, je pravděpodobně pokus poukázat na fakt, že Aleš Juchelka se vyjádřil negativně vůči Istanbulské úmluvě, což levicoví breptalové nemohou zkousnout. (V tuto chvíli se prostě hodí, že je poslancem za ANO a tudíž je určitě HPŽ přímo napojené na Babiše - fantazíruji, ale předpokládám, že takto běžný čtenář přemýšlí). Spolupráce s Aliancí pro rodinu pokládá autor za špatnou, stejně jako má evidentně na černé listině paní Jochovou, která nesdílí jeho názory a nesouhlasí např. s Adopcí dětí homosexuály.

Zajímavou otázkou je financování spolku Hnutí pro život, V roce 2017 činil roční úhrn čistého obratu 4.307.233 K

Pokud jde o financování HPŽ, předpokládám, že nějaký obrat organizace mít musí. Provozuje linku pomoci, bezplatné odborné konzultace a samozřejmě musí získávat prostředky na mzdy. Věřte mi, že když si budete chtít v dnešním světě namastit vlastní kapsu vedením nějakého hnutí, budete podporovat všechny možné gender transformers a gay lobby ale rozhodně nebudete chodit po Praze s nápisem Dítě je naděje!

V USA je již několik let zřejmé, že katolické konzervativní servery typu LifeSiteNews nebo ChurchMilitant vedou kampaň proti papeži Františkovi, snaží se ovlivnit politiky i veřejnost, leckdy i šířením nepravdivých nebo zkreslených zpráv.

Tento trend je zřejmý i v evropských zemích. Mluví se o něm např. v souvislosti s "Agendou pro Evropu".

Je tedy třeba být vůči těmto snahám ostražitý a RFK patří díky za snahu na toto upozornit.

Opět mi chybí nějaký příklad těchto dezinformací a lživých zpráv. Jde o to, že jsou nepravdivé, nebo o to, že se nelíbí autorovi? Je RFK s lidsky dehonestujícími projevy (převlečení se za kardinála Duku) a demagogickými a víru urážejícími dvojsmysly (slogan "Ježíš měl dva táty") lepší, než hnutí, které má jako jedno ze svých hesel "Nesoudíme, pomáháme!" a nikomu na oné demonstraci nespílá?

No nic, jdu vyhodit tu pěnu do koupele...

Josephine