Film Umučení Krista

11.03.2018

Dneska bych se jen chtěla krátce zamyslet nad jednou věcí, takže to bude kratší než obvykle. Chtěla bych chvíli mluvit o filmu Umučení Krista od Mela Gibsona (a tohle fakt není reklama btw)

Jsem věřící jen pár let, takže je pro mě tenhle film poměrně nová záležitost, ale když jsem ho viděla poprvé tak jsem byla unešená (dodnes si furt některé scény pouštím dokola). Jasně, je to jen vyobrazení, ale když vidíte tu brutalitu, násilí a bolest, co On musel prožít, tak si řeknete, tohle pro mě Pán opravdu udělal?

Pak jsem se ale setkala s názory lidí, kteří řekli, že se na to nechtějí koukat, že je to moc brutální. Chápu nevěřící lidi, kterým je to jedno, nebo když máte fobii z krve, ale když už jste věřící, tak proč? (Samozřejmě nenutím vás se na to kouknout, jen myslím, že to je docela dobrá příprava na nadcházející Velikonoce)

Věříte v to, ale nechcete to vidět? Protože ta brutalita, která tam je, jsou naše hříchy, které On na sebe vzal. Vy nechcete vidět to, jak moc vás Bůh miluje?

Co kdybyste tam tehdy byli? Zachovali byste se jako Jan, Marie a Marie Magdalena, kteří s ním zůstali až do konce, nebo byste zdrhli jako někteří apoštolové?

Chtěla bych, abyste se zamysleli nad tímhle: Když na to přijde, tak uznáte, že jste hříšníci a postavíte se za Ježíše, tak jako se on postavil za vás, nebo ne?

Vezmete na sebe svůj kříž a půjdete za Pánem, nebo ne?

Protože tohle rozhodnutí nás všechny čeká.

Anasthazia