Proč já, Bože?

29.11.2017

Několikrát jsem se v životě ocitla v situaci, kdy byla moje víra neuvěřitelným způsobem zkoušena. Obrátila jsem se zády k Bohu a uvěřila zlu. Byla jsem mladá a blbá, což automaticky neznamená, že teď jsem stará a moudrá. Bohužel. Vyrůstala jsem ve víře a občas mě vážně štvalo to chození do kostela každou neděli, znáte to. Zima, divný písničky, dospělý se vám nevěnujou, všude visí zvláštní obrazy a ten pán vepředu už dvacet minut něco povídá a celý kostel čeká, kdy to konečně začne dávat smysl. Moji rodiče odvedli skvělou práci, vychovali ze mě slušného člověka, v rámci možností a až do 13 let jsem celkem bez keců chodila v neděli na mše.

Přišla puberta a já myslela, že přece nebudu tak blbá, abych chodila do kostela, to se fakt nehodí. Starala jsem se spíš o to, jakou barvu laku na nehty si dneska dám nebo v kolik půjdeme s holkama ven. Viděno zpětně, ta doba, po kterou jsem přestřihla spojení mezi mnou a Bohem, bylo asi to nejhorší období mého života. Nevěděla jsem, co dělám, byla jsem nejistá v každém svém rozhodnutí a najednou jsem měla pocit, že na ničem vlastně nezáleží. Nevěděla jsem, co budu v životě dělat, co budu studovat, jestli vůbec budu studovat a tak podobně.

Abychom se dostali z té depresivní části, po třech letech ke mně zase přišel mozek a já znovu objevila Boha. Začala jsem znovu číst Bibli a chodit na naše místní setkání mladých věřících. Odstřihla jsem ze svého života lidi, co mě drželi u dna. Všechno začalo dávat smysl.

Nad čím žasnu dodnes a jsem za to nesmírně vděčná je to, že na mě počkal. Bůh na mě počkal. Byl semnou celou tu dobu. A tak si říkám, proč já, Bože?

"Kdo jsem já, abych šel k faraonovi a vyvedl syny Izraele z Egypta?" (Exodus 3:11)

Tady mi Mojžíš mluví z duše. A co na to Bůh?

"Já budu s tebou!" (Exodus 3:12)

A byl s ním. A byl i semnou. A bude i s vámi.

Pokud jde o lásku, je na tom Bůh asi jako špatný rodič. :D Takový ten, co vám dá všechny sladkosti najednou a čeká, že vy budete dostatečně dospělý na to, abyste věděli, co s tím. Ale je to obrovská známka Boží důvěry.

A nakonec jedna citace z Písma, abyste neudělali tu stejnou blbost, co já, když mi bylo 13 😉

"Nenechte se formovat tímto světem - raději se nechte proměňovat obnovou své mysli, abyste dokázali poznat, co je Boží vůle - co je dobré, náležité a dokonalé." (Římanům 12:2)

Josephine