VÍRA KAŽDÝ DEN

Neměla jsem v plánu dnes psát na tak nepříjemné téma, jako je sexuální zneužívání, ale včera odvysílaná reportáž televize Seznam mi nedává jinou možnost.

Před pár dny obletěla svět zpráva, že došlo k odsouzení kardinála George Pella, který byl souzen za pohlavní zneužívání. Téměř ve všech internetových diskusích je kardinál nazýván stvůrou, vyslancem satana a podobně. Samozřejmě těžko mohu vědět, kde je pravda, ale řekněme, že mám o celém průběhu procesu značné pochybnosti a pokusím se v dnešním...

Jako malá jsem před spaním bloudila v temných uličkách Stínadel, návod na vyndání ježka z klece, bych vám odříkala i pozpátku, znala jsem tajemství velkého Vonta a v Zemi nikoho jsem byla jako doma. V šesti letech jsem vstoupila do skautského oddílu a od té doby se skautingu (víceméně) nepřetržitě věnuji.

Co s papežem?

14.02.2019

Minulý týden papež František a imám Al Azhar Ahmeda al Tajíba sepsali úmluvu o lidském bratrství, která během chvíle obrazila svět v několika jazycích, jak je u Vatikánu zvykem. Získala si okamžitou pozornost a bohužel schytala i velkou kritiku ze strany vysoce postavených kardinálů a některých médií. Celý text v češtině najdete zde.

Každý z nás čas od času potřebuje povzbudit, všichni občas potřebujeme zvednout sebevědomí, přestat sami sebe shazovat a konečně se začít vidět realisticky. Pokud jste (stejně jako většina populace) podlehli nátlaku ze strany společnosti a zařídili si účet na instagramu, víte moc dobře, že internet je plný povzbudivých citátů, koučů, kteří tvrdí,...

Nevím, jestli jste zaznamenali nedávné události, které otřásli některými obyvateli New Yorku. Pokud ne, tak mi dovolte, abych vás uvedla do situace.

Dnešní článek bude na téma, které bylo už milionkrát rozebíráno, a přesto je pořád aktuální a citlivé. Potrat. Zdá se téměř nemožné neudělat z tématu jako je tohle emoční divadlo. Takže přesně o to, se dneska pokusíme. 😉

Bylo úplně normální ráno, pila jsem svoje ranní kafe a bezmyšlenkovitě jsem brázdila po youtube, až jsem narazila na jedno video z kanálu BuzzFeedVideo - I stopped believing in God after pastoring a megachurch (odkaz je pod článkem, pokud se chcete podívat sami). Prostě mi to nedalo a musela jsem napsat response.