TIPY!

Nej - knihy

21.03.2018

Dneska se budeme věnovat KNIHÁM!!!!! Představíme si pár titulů, které určitě nesmí chybět ve vaší knihovně. Když člověk zavítá do knihkupectví, které je plné knížek, o kterých v životě neslyšel, začne lehce soudit podle obalu, názvu, (ti pohodlnější z nás podle počtu stránek) apod.

Dneska bych se jen chtěla krátce zamyslet nad jednou věcí, takže to bude kratší než obvykle. Chtěla bych chvíli mluvit o filmu Umučení Krista od Mela Gibsona (a tohle fakt není reklama btw)

Z Ruska k nám přichází studená fronta a stejně jako všechny věci co k nám kdy z Ruska přišly, ani tahle za moc nestojí. Pokud zrovna nemáte vedle sebe nikoho, s kým byste se slezli pod jednu deku a vyprávěli si o požáru Národního divadla, nezoufejte, přinášíme vám pár veršů na zahřátí! (a k zamyšlení, samozřejmě)

Pusť!

16.02.2018

I když bych si to fakt přála, tuhle slovní hříčku jsem nevymyslela já, ale Láďa Heryán. Popeleční středou začalo období, které jako křesťané nazýváme období půstu. Což neznamená, že teď si až do Velikonoc budete muset upírat hemenex, jen tak pro pořádek. Je v tom mnohem víc. V postním období, jak už to zmiňuje Heryán, máme něco pustit. Co?...

Půst

11.01.2018

V pátek většina katolíků nejí maso jako připomínku Ježíšova ukřižování. Jednoduše, nejíme maso v den, kdy Pán zemřel. Maso se považuje za něco svátečního, i když dnes už tomu tak není. Dříve si mohli maso dovolit jen ty vyšší vrstvy. Nemusíme chodit daleko, za minulého režimu se u nás také kvalitní maso dalo těžko sehnat.

Dneska bych se chtěla zaměřit na otázku, se kterou jste určitě všichni v určitém bodě života zápasili. Někomu to možná vyhovuje, ale někomu to vadí tak moc, že pořád zoufale hledá vztah, ale nemůže ho najít. Proto jsem se rozhodla vám dát několik důvodů, proč je vlastně období nezadanosti opravdu super.