STŘEDA 11. 12. 2019

TEXT DNE:

Davidův. Dobrořeč, má duše, Hospodinu, celé nitro mé, jeho svatému jménu! Dobrořeč, má duše, Hospodinu, nezapomínej na žádné jeho dobrodiní! On ti odpouští všechny nepravosti, ze všech nemocí tě uzdravuje, vykupuje ze zkázy tvůj život, věnčí tě svým milosrdenstvím a slitováním.

Hospodin je slitovný a milostivý, shovívavý, nejvýš milosrdný; nepovede pořád spory, nebude se hněvat věčně. Nenakládá s námi podle našich hříchů, neodplácí nám dle našich nepravostí.

(Žalm 103, 1-4; 8-10)

TIP DNE:

Dnešní tip přichází poněkud později... ale určitě ho využijete, protože je aktuální po celý adventní čas! ;-) Po včerejším uklízení přichází zasloužený odpočinek. 

Můj dědeček byl zahradníkem a vzpomínám si, že v zimě trávil mnohem víc času doma než na jaře nebo v létě. V zimě totiž není na zahradě moc co dělat. Sníh přikryje zem a půda odpočívá a připravuje se na další úrodné období. 

Zima je pro mě čas teplých nápojů, krémových polévek, dlouhých novel a teplých ponožek. Je to období pomalé a melancholické. Takže dnešní tip a vůbec tip na celý advent je odpočinek. Pokud jste jako já a neumíte odpočívat, tak to máte blbý a budete se to muset naučit. 

Pár tipů jak si odpočinek zpříjemnit:

-Anna Karenina (Tolstoj) asi moje NEJ kniha, po které sahám každé Vánoce.

-Roráty (vánoční musthave)

-Punč (ale žádná břečka z obchodu, pěkně postaru, třeba podle tohoto receptu, ten je mňamózní)