Tipy - Modlitba

17.10.2019

V minulém článku jsem se trošku rozepsala o modlitbě a na konci jsem slíbila pokračování s praktickými tipy.

Jelikož i já částečně patřím do displejem osvícené generace, snažila jsem se najít nějakou šikovnou zbožnou apku. Všemi oblíbená aplikace Bible má (podle mě) blbé překlady, a navíc je primárně určená protestanskému publiku, takže tu používám jen zřídka. Aplikace Izidoor ještě nezjistila, že existuje něco jako iOS, takže mám se svým jabkem smůlu. Jiné aplikace, co jsem zkoušela byly plné "hlubokých" citátů, které mě sice fakt bavily, ale spíš byly pro zasmání než k meditaci. Nakonec to vyhrál obyčejný Breviář, který otvírám vždy ráno, pokud to jde tak během dne, a nakonec večer před spaním.

Samozřejmě narážím na to, že vždycky je možné dělat víc. Ale do začátku je dobré dávat si spíš menší cíle, které pak člověk skutečně splní.

Fáze 0. pracovní název: Nevěřící Tomáš

V neděli jít do kostela. (Jedinou podmínkou je, že se musí zrovna sloužit mše a vydržíte až do závěrečného požehnání.)

Fáze 1. - pracovní název: Marnotratný syn

Modlitba ráno ještě, než vstanete z postele (pokud nemáte nějakou oblíbenou nebo nejste ten typ, co se vyžívá ve spontánních modlitbách, můžete vsadit na klasiku ZDE) + Růženec nebo Otčenáš během dne (v šalině/ tramvaji, autobuse, autě, na kole) + zpovědní zrcadlo před spaním.

Fáze 2. - pracovní název: Pavel před obrácením

Modlitba ráno ještě, než vstanete z postele + 10 minut čtení z Písma ráno + růženec nebo Otčenáš během dne + zpovědní zrcadlo před spaním.

Fáze 3. - pracovní název: Pavel po obrácení

Modlitba ráno ještě, než vstanete z postele + 10 minut čtení z Písma ráno + Růženec nebo Otčenáš během dne + 3 otčenáše nebo 3 zdrávasy před spaním + zpovědní zrcadlo před spaním.

Pokud aspirujete na svatořečení, můžete přidat denní mši a adoraci.

V případě, že byste si sami chtěli něco o modlitbě nastudovat, doporučuji Kreefta - Modlitba pro začátečníky a k tomu Slabikář vnitřní modlitby a nástavbu Čítanku vnitřní modlitby od Kohuta.

Na krátké modlitby, které se můžete naučit nazpaměť jsem si oblíbila Modlit se v tichosti srdce od bratra Rogera.

Za Vaše tipy budu moc vděčná! ZDE

Josephine