Nej - knihy

21.03.2018

Dneska se budeme věnovat KNIHÁM!!!!! Představíme si pár titulů, které určitě nesmí chybět ve vaší knihovně. Když člověk zavítá do knihkupectví, které je plné knížek, o kterých v životě neslyšel, začne lehce soudit podle obalu, názvu, (ti pohodlnější z nás podle počtu stránek) apod.

I mezi knihami s křesťanskou tématikou najdeme bludy zabalené do slušivé obálky. Začneme pěti NEJHORŠÍMI knihami, které se po celém světě staly katolickými bestsellery. Ruce pryč!!!

  • Číslo 1

The Prayer of Jabez /Jabezova modlitba (Bruce Wilkinson)


Wilkinson nabízí vždy účinnou modlitbu, která vám zajistí cokoli si budete přát. Degraduje Boha na automat na jízdenky, který po stisknutí správného knoflíku a vhození peněz vytiskne lístek.

  • Číslo 2

The Circle Marker / Kruh (Mark Batterson)


Kruh je dalším návodem na fungující modlitbu. Už trochu unavující.

  • Číslo 3

The boy who came back from heaven (Kevin, Alex Malarkey)


Údajně "true story", která se ukázala jako "not so true story". Co dodat? (money money money...)

  • Číslo 4

(bez komentáře)


  • Číslo 5

Alchymista (Paulo Coelho)


Jednoduchá kniha, která neurazí, ale pokud máte IQ vyšší než 80, asi vám nic nového neřekne. Pokud hledáte snadné a pohodlné odpovědi, sáhněte po ní. Jestli ale nechcete žít s růžovými brýlemi, pravděpodobně to nebude nic pro vás.

A teď se dostáváme k tomu, co stojí za to číst!

Proč spolu před svatbou nebydlet a nespat (Martin Kvapilík)

Hledáte odpovědi na základní otázky křesťanské morálky??? Tahle kniha je pro vás!

Ztráta ctnosti (Alasdair McIntyre)


Osobně bych vyhodila z povinné četby Kytici (no offense, ale měla jsem z toho noční můry) a nahradila bych ji tímhle. Není to úplně jednoduchá kniha, pokud začínáte s duchovní literaturou. Vyžaduje hodně soustředění, ale stojí za to.

YOUCAT


Tato kniha je pro úplné začátečníky, pro ty, co se chystají ke křtu nebo biřmování. Odpovídá na důležité základní otázky víry. Je spíše pro mladší generaci.

Loď (Marek Orko Vácha)


Vácha je oblíbeným autorem mladé generace. Z jeho pozdější tvorby mě až tak nic nezaujalo, spíše mám pocit, že se prodává jeho jméno. Ale tato kniha mě odrovnala. Určitě stojí za přečtení, má pěknou myšlenku a je dobře zpracovaná. (PS není tlustá)

Modlitba pro začátečníky (Peter Kreeft)


Vtipná, tenká knížečka, kterou máte za odpoledne přečtenou. Takže to stíháte ještě do Velikonoc. Neobsahuje univerzální modlitby, ani návody, jak se modlit, aby to fungovalo. Je neuvěřitelně milá a nabádá k zamyšlení.

Chlapec, který se setkal s Ježíšem (Immaculeé Ilibagiza)


Obsahuje vtipné pasáže rozhovorů chlapce s Ježíšem. Po přečtení téhle knihy uvěříte v zázraky.

Milované Princezně (Rose Shepherd)


Kniha pro dívky, psaná ve formě krátkých dopisů. Mějte ji pořád u sebe a nechte se jí inspirovat, až vám bude chybět Boží přítomnost.

Bible (Svatá Trojice a kolektiv)


Tato kniha může z počátku odrazovat poněkud násilným obsahem. Autorův záměr pravděpodobně byl odradit na začátku čtenáře, kteří mu za to nestojí a v druhém díle odměnit ty, co vydrželi až do konce. Nedoporučujeme však začínat rovnou druhým dílem, přijdete o důležité informace, bez kterých nepochopíte jednání hlavního hrdiny. Je poměrně velká a na některá vydání budete potřebovat lupu. I přes vyčtené nedostatky ji doporučujeme čtenářům všech generací a všech pohlaví. Pro děti existuje mnoho verzí, které jsou odolné proti rozkousání.

Nezapomeňte číst,

Josephine